خانهکلک آزادگانصنعت نشرآفرینندگانشیوه‌نامهفروشگاهبیش تر

خبـرنامه

 

سخنی با شما

 

مسابقۀ فرهنگی

وقت به خیر، خوش آمدیدفهرست دلخواه                سبد خرید شما خالی ست                 خریدهای گذشتهجمعه 4 فروردين 1396
  شاعران  نویسندگان  مؤلفان  مصححان  پژوهشگران  مترجمان  ویراستاران
تاریخ آخرین به روز رسانی: 1392.10.17                                                                                                                                                                                                                                    کاربر گرامی، به دلیل تغییراتی که در شیوۀ پرداخت آنلاین از طرف بانک‌های طرف قرارداد اعمال شده است، در حال حاضر امکان خرید از سایت وجود ندارد.
  آفرینندگانAdd To Favorite List چاپ برگشت به صفحه قبل

دبی فورد

دبی فورد

زادروز: 1 اکتبر 1955
سالمرگ: 17 فوریه 2013رتبۀ این عنوان:  در مجموع 678 راي

آمار بازديد: 19898 نفر

 
دبی‌ فورد (Debbie Ford)، نویسنده‌ای‌ست‌ که‌ نامش‌ در فهرست‌ پرفروش‌ترین‌ کتاب‌های‌ نیویورک‌ تایمز جا گرفته‌ است‌. کتاب‌های‌ او به‌ بیست‌ و شش‌ زبان‌ ترجمه‌ شده‌اند و در دانشگاه‌ها و دیگر مراکز یادگیری‌ و روشن‌نگری‌ در سراسر جهان‌ به‌ کار می‌روند.
سه‌ کتاب‌ نخست‌ او با نام‌های‌ نیمۀ‌ تاریک‌ دنبال‌کنندگان‌ نور (The Dark Side of the Light Chasers)، جدایی‌ معنوی(Spiritual Divorce) و راز سایه(The Secret of the Shadow)  به‌ خوانندگان‌ می‌آموزد که‌ چگونه‌ به‌ خرد درونی‌ دست‌ یابند و با رفتن‌ به‌ درون‌، دریافت‌ها و شناخت‌هایی‌ در بارۀ‌ زندگی‌شان‌ پیدا کنند.
در کتاب بهترین‌ سال‌ زندگی (The Best Year of Your Life)‌ دبی‌ فورد از روشی‌ آزموده‌ برای‌ آفرینش‌ یک‌ زندگی‌ استثنایی‌ پرده‌ برمی‌دارد و شما را راهنمایی‌ می‌کند تا به‌ عظمت‌ خود گام‌ بگذارید و آن‌ جنبه‌های‌ وجودتان‌ را که‌ ضامن‌ موفقیت‌ شماست‌، تقویت‌ نمایید. آرزوی‌ او این‌ است‌ که‌ یک‌ جنبش‌ جهانی‌ راه‌ بیندازد و میلیون‌ها نفر را به‌ آفرینش‌ بهترین‌ سال‌ زندگی‌شان‌ وادارد.
دبی‌، مدرک‌ خود را در رشتۀ‌ روان‌شناسی‌ با گرایش‌ مطالعات‌ آگاهی‌ از دانشگاه‌ جی‌. اف‌. کی‌. گرفت‌. او در سال‌ 2001 جایزۀ‌ فارغ‌التحصیل‌ برگزیدۀ‌ سال‌ را به‌ مناسبت‌ خدمات‌ ارزندۀ‌ خود در زمینۀ‌ روان‌شناسی‌ و معنویت‌ دریافت‌ کرد. در سال‌ 2003 به‌ دریافت‌ دکترای‌ افتخاری‌ از دانشگاه‌ امرسن نایل‌ شد و در سال‌ 2004 دکترای‌ افتخاری‌ آثار ادبی‌ انسانی‌ را از هیأت‌ علمی‌ دانشگاه‌ جان‌ اف‌. کندی دریافت‌ داشت‌.
دبی‌ فورد، بنیان‌گذار مؤسسۀ‌ فورد برای‌ مربیگرییکپارچه‌ می‌باشد و روش‌های‌ آموزشی‌ متفاوت‌ و مؤثری‌ ایجاد کرده‌ است‌ که‌ مورد استفاده‌ و یادگیری‌ مردم‌ سراسر دنیا قرار دارد. او خالق‌ و ارائه‌دهندۀ‌ روند سایه در قالب‌ یک‌ دورۀ‌ سه‌روزۀ‌ متحول‌کننده‌ می‌باشد که‌ زندگی‌ ده‌هاهزار نفر را در جهان‌ دگرگون‌ کرده‌ است‌.
دبی‌ بارها در برنامه‌های‌ تلویزیونی‌ اپرا و صبح‌ به‌ خیر آمریکا شرکت‌ داشته‌ است‌ و در برنامه‌های‌ رادیویی‌ و تلویزیونی‌ آمریکا استقبال‌ گرمی‌ از او می‌شود. آموزش‌های‌ روشن‌بینانه‌ و روندهای‌ انقلابی‌ درونی‌ دبی‌ فورد همراه‌ با نپذیرفتن‌ پیش‌ پا افتادگی‌ موجب‌ شده‌اند که‌ او در سراسر جهان‌ به‌ عنوان‌ یک‌ مربی‌، سخنران‌ نویدبخش‌ و برگزارکنندۀ‌ موفق‌ دوره‌ها مشهور باشد.
 

 
پیامی از دبی فورد
تکامل روح هر انسان، یک روند است که به شکل آنی انجام نمی‌گیرد و کاری نیست که در یک دوره یا کارگاه پنج‌روزه صورت پذیرد. این روندی در طول زندگی‌ست که به آنجا که ما اجازه می‌دهیم می‌رود، کشف می‌شود و سپس می‌گذارد تا رویدادهای آینده به وجود بیایند. ما می‌توانیم از طریق ارتباط با روح خود و «قلب جمعی» با ژرف‌ترین ارزش‌ها و رسالت زندگی‌مان هماهنگ شویم. سپس می‌توانیم بگذاریم واقعیت‌هایی که همیشه در دسترس ما هستند، برایمان آشکار شوند. همان گونه که همۀ ما شنیده‌ایم: عشق، پاسخ همه چیز است! به راستی که چنین است، اما عشق فقط به مفهوم دوست داشتن خودِ خوب و حالت‌های خوب ما نیست. عشق حقیقی، انگیزه‌های تاریک، کاستی‌ها، اشتباهات و قلب شکستۀ ما را در آغوش می‌گیرد. آنگاه که ارتباط دوباره با عشق برقرار کرده و آن را تجربه می‌کنیم، این عشق، پاسخ حقیقی‌ست.
هر روز در پی روزی دیگر، رسالت من این است که راه‌های تازه‌ای برای الهام بخشیدن به دیگران بیابم تا به منظور پاک کردن گذشته، بخشیدن خود برای کاستی‌ها و کوتاهی‌هایشان و به آشتی رسیدن با بشر بودن خود به این سفر زندگی ادامه دهند تا به روی بخش الهی وجودشان گشوده شده و به خود اجازه دهند تا توسط قدرتی بزرگ‌تر و برتر از خودشان هدایت شوند. هماهنگی، یکپارچگی و مسؤولیت‌پذیری، ارزش‌هایی هستند که من بر آنها پافشاری دارم که یکایک ما می‌توانیم به عنوان بخشی از این روند زندگی، چنین ارزش‌هایی را باز پس بگیریم. درون ما صداهایی وجود دارند که همۀ پاسخ‌هایی را که برای التیام بخشیدن به عمیق‌ترین زخم‌ها، فراتر رفتن از محدودیت‌ها و چیرگی بر موانع و چالش‌هایمان به آنها نیاز داریم، برای ما فراهم می‌کنند تا بتوانیم ببینیم که روحمان مشتاق رفتن به کجاست. آموزش انسان‌ها به منظور فراتر رفتن از ذهن در مسیر ارتباط با این صداهای درونی، هستۀ همۀ آموزش‌های من است.
درک ارتباط میان دنیای درونی انسان ـ جایی که این صداها وجود داشته و خرد در آن قرار دارد ـ با دنیای بیرونی، به گونه‌ای بنیادین زندگی مرا دگرگون کرد. درک این ارتباط، یکی از مشخصه‌هایی‌ست که مرا از آموزگاران معنوی دیگر متمایز می‌کند؛ زیرا من برای هر دوی اینها، یعنی درون و بیرون، آفرینش‌های منیت و الهامات روح، بخش بشری و بخش الهی وجود، خود دروغین و خود حقیقی، احترام قایل هستم. این بازگشت به سوی تمامیت و یکپارچگی وجود است که همۀ ما از آن الهام گرفته‌ایم و در بیست سال گذشته هر روز صبح، همین انگیزه مرا از خواب بیدار می‌کند.
 
دبی به عنوان نویسنده
سه کتاب نخستین دبی فورد با نام‌های «نیمۀ تاریک وجود» (The Dark Side of the Light Chasers)، «راز سایه» (The Secret of the Shadow) و «جدایی معنوی» (Spiritual Divorce) هنوز در زمینۀ آموزش معنوی و احساسی پیشگام هستند. این کتاب‌ها خوانندگان را به سفرهای حیرت‌انگیز در دنیای درون می‌برند و طرح و برنامۀ کار روان انسان را روی سطح می‌آورند. این آثار، صادقانه، بی‌پرده و کاربردی هستند. کتاب‌های دبی در دانشگاه‌ها، توسط استادان، مجریان رسانه‌ها، وکلا و درمانگران سراسر دنیا برای پشتیبانی از التیام حقیقی قلب انسان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. دو کتاب بعدی دبی فورد، «بهترین سال زندگی» (The Best Year of Your Life) و «سؤال‌های درست» (The Right Questions) از برنامه‌های آموزشی مربیگری بی‌همتا و مبتکرانۀ او زاده شدند و یک نقشۀ راهنمای بیرونی برای پی‌گیری و رسیدن به اهداف، چیرگی بر محدودیت‌ها و انجام انتخاب‌هایی که اقتدار می‌بخشند و انسان‌ها را به پیشروی راهنمایی می‌کنند، در اختیار مردم قرار دادند. اکنون دبی در ششمین کتاب خود که ناشرش آن را شاهکار او می‌نامد، تجارب پانزده‌سالۀ خود را به عنوان نویسنده، آموزگار معنوی، مربی و سخنران گردآورنده است و بزرگ‌ترین فاجعۀ بشری، یعنی گسست درونی را برای همۀ انسان‌هایی که در دنیای کشمکش‌ها و چندقطبی‌ها پرورش می‌یابند و مشارکت دارند، آشکار می‌کند.
دبی کار با مراجعه‌کنندگان خود، فراخواندن آنها به کشف سرچشمۀ نارضایتی‌ها و وادادن‌هایشان و برقراری پیوند دوبارۀ این آدم‌ها را با بزرگ‌ترین رؤیاهایشان دوست دارد. راحتی و گنجایش بی‌مانند دبی در شفاف بودن، آسیب‌پذیری و قابل اعتماد بودنش به مراجعین الهام می‌بخشد و آنها را تشویق می‌کند تا آنان نیز چنین باشند. این روند، برای رسیدن به شهود، جادویی‌ست! در پایان سخنان دبی، تجربیاتی ملموس از رهایی پدیدار می‌شوند. از این گفته‌ها نوری در چشم مردم می‌تابد؛ نوری که از روزنه‌ای بیرون از ذهن انسان و از اتصال با دانشی ژرف‌تر سرچشمه می‌گیرد. شما به عنوان یک ناظر، برای روند آموزش و قدرت دبی در رهایی مراجعه‌کنندگان خود برای بهره‌گیری از خرد درونی‌شان احترام قایل خواهید شد. این، یک روند حرکت از ذهن به سوی قلب است. هنگامی که دبی ورای ذهن ما، انسان‌ها را با سخنان خود هدایت می‌کند، آنها به سطحی از آگاهی حقیقی و اصیل گام می‌گذارند؛ جایی که می‌توانند بیرون از چشم‌انداز محدود خود، یعنی واقعیتی را که اکنون جریان دارد، ببینند. در عوض این آدم‌ها می‌توانند با چشمان کل گسترده‌تر به فراسو بنگرند. برای این تجربۀ مقدس، جالب و هیجان‌انگیز به دبی می‌پیوندیم.
 
دبی به عنوان یک آموزگار معنوی
دبی فورد، انسانی تیزهوش است که با توانایی ایستادگی استوار بر وجود درد و رنج بشری و این باور حقیقی که ما همگی با توانایی خدمت کردن و به گونه‌ای کامل مورد تحسین قرار گرفتن کدگذاری شده‌ایم، پشتیبانی بزرگ‌ترین آموزگاران معنوی دوران ما همچون دیپاک چوپرا (Deepak Chopra)، ماریان ویلیامسن (Marianne Williamson)، نیل دونالد والش (Neale Donald Walsch) و آندره هاروی (Andrew Harvey) را به دست آورده است. دبی هرگز نمی‌خواهد کسی راکد بماند و کم‌تر از آنچه برایش ممکن است، باشد. دبی فورد سخنانی بی‌پرده و صادقانه ارائه می‌دهد که بازخورد آن همیشه در زندگی دیگران تفاوت چشم‌گیری ایجاد می‌کند. او توانایی بی‌همتا و شگفت‌آوری در دیدن پشت نقاب‌ها و شخصیت‌های دروغینی که همۀ‌ ما به نمایش می‌گذاریم، دارد و به همین دلیل، به درستی به عنوان یکی از بزرگ‌ترین آموزگاران دوران ما شناخته شده است.
 
دبی به عنوان یک مربی زندگی
«دبی فورد یک مربی زندگی‌ست که به گونه‌ای هراسناک، پرتحرک و پویاست و می‌تواند با بیانی خوش یک ابر توفانی را که در زدودن گرایش‌های ناسالم پدید می‌آید، به رعد و برق وادارد.»
مجلۀ مردم (People Magazine)
چه چیزی چنین هراسناک است؟ این که کسی حاضر و مشتاق به گفتن حقیقت باشد و اقرار کند که همۀ ما گرایش به دروغ گفتن، خیانت، فریب دادن و خودبزرگ‌بینی داریم. همچنین ما می‌توانیم دارای یکپارچگی کامل بوده و باایمان، شجاع و بیانگر بخش الهی وجود خود باشیم. چشمان نافذ و صدای دلیرانۀ دبی به گونه‌ای انکارناپذیر و مهیب، پوستۀ سخت میلیون‌ها قلب ضعیف را ترک داده است. اگر شما می‌خواهید که جادو، معجزات و تکامل حقیقی را تجربه کنید، تعطیلات آخر هفته را با دبی بگذرانید. شما با او می‌خندید، گریه می‌کنید، فریاد می‌زنید و در پرتو لذتی که به ندرت در دسترستان است، گرم می‌شوید. در پایان تعطیلات آخر هفته‌ای که با دبی می‌گذرانید، بار دیگر خواهید دانست که یکپارچگی چیست.
به تازگی دبی در حرفۀ خود دریافته که یکی از هدایای بزرگ او پیوستن گروه کثیری از مردم به روند دگرگونی بوده است. همراهان او از سراسر دنیا؛ جاهایی که کتاب‌هایش به بیش از بیست زبان ترجمه شده‌اند، گرد هم می‌آیند. او استاد مسلم به عضویت درآوردن مردم در حالات خوب بودن، کامل و بی‌نقص بودن، یکپارچه شدن، خطرپذیر بودن، انتخاب‌های مقتدرانه کردن، مسؤولیت‌پذیر بودن، زدودن گذشته و رها کردن و بخشیدن است و سرانجام، آنها را متوجه خودشان می‌کند که گران‌بهاترین انسان‌های روی زمین هستند.
دبی پس از تجربۀ قدرت بخشیدن و تأثیرگذاری بر دگرگونی شخصی انسان‌ها در حرفۀ خود، «مؤسسۀ فورد برای آموزش مربیگری یکپارچگی» (Ford Institue for Integrative Coaching)را به منظور پشتیبانی از والاترین ابراز وجود کسانی که می‌خواهند تفاوتی در دنیا ایجاد کنند، بنا نهاد. این آموزگار معنوی، صدها کارآموز فوق حرفه‌ای را با الگوهای مربیگری، ابزارها، شیوه‌ها و روندهایی نوین پرورش داد تا از دیگران به منظور التیام بخشیدن به قلب‌ها، شفاف‌سازی اهداف، آفرینش یک زندگی فراتر از محدودیت‌های باورهای کهنه و رفتارهای خود، یکپارچه شدن و در آغوش گرفتن همۀ وجودشان پشتیبانی کنند.
 
ارتباط دبی با رسانه‌ها
دبی در برنامه‌های تلویزیونی اپرا وینفری (Oprah Winfrey)، برنامۀ زندۀ لری کینگ (Larry King Live)، صبح به خیر آمریکا (Good Morning America)، ایدۀ بزرگ با دنی داچ (The Big Idea with Donny Deutsch) و فاکس نیوز (Fox News) شرکت کرده است. او همچنین میزبان برنامۀ هفتگی در رادیو هی‌هاوس (HayHouse) است.
 
دبی به عنوان یک انسان‌دوست
دبی و پسرش «بو» (Beau) با الهام گرفتن از تعهد اپرا در رابطه با آموزش دختران و به اصرار دوست دبی، ویوین گلیک (Vivin Glyck)، بانی بنیاد «درست مانند فرزند من» (The Just Like My Child)، عهده‌دار ساختن مدرسه‌ای در یک ناحیۀ روستایی اوگاندا (Uganda) شدند. این طرح از منابع، تعهدات، الهام‌بخشی‌ها و فراخوان‌های جمعی دبی از مربیان یکپارچگی بهره گرفته است تا آنها در این راه بدهند، یاری برسانند، شرکت کنند، آموزش دهند و مسؤولیت کل بزرگ‌تر را بپذیرند. این کوشش به آفرینش یک سازمان غیر انتفاعی به نام «قلب جهانی مربیگری یکپارچگی» انجامید که دبی ریاست هیأت ‌مدیرۀ آن را بر عهده دارد. بر مبنای مشارکت و همکاری صدها نفر از مردم سراسر دنیا با بنیاد «درست مانند فرزند من»، نخستین مدرسه در پاییز سال 2008 ساخته شد. دبی و دیگر مربیان مؤسسۀ فورد و آموزگاران و اعضای متعهدی که او الهام‌بخش آنها بود، بیش از ده‌هامیلیون دلار برای بنیان‌گذاری مؤثر آموزش و بهداشت در جوامع روستایی پرداخت کردند که موجب دگرگونی زندگی هزاران کودک در سراسر دنیا شد. همۀ این انسان‌ها فراخوانده می‌شوند تا برای آن که بخشی از این رؤیا باشند، هم‌پیمان و همدل شوند.
 
من کتاب های منتشر شده دبی فورد را خوانده ام، یکی از یکی بهتر. خواندن کتاب هایش را به کسانی که به دنبال راههای بکر برای شناختن خلق و خوی انسان می گردند پیشنهاد می کنم.

فرستنده: میثم علوی  (1389.09.11)

  1 مورد | 1 |   
   
دارای امتیاز از 678 رأی
(عدد بالاتر برای عنوان بهتر)

مولتی ویرا

خانهکلک آزادگانصنعت نشرآفرینندگانشیوه‌نامهفروشگاهبیش تر

خبـرنامه

 

سخنی با شما

 

مسابقۀ فرهنگی

همكاران | ارتباط با ما | تبليغات با ما | همراهان
تمامی حقوق برای کلک آزادگان محفوظ است.